Ana Sayfa| Künye | Giriş Sayfam Yap | Favorilere Ekleyin | Üyelik | Rss

Ana sayfa YAŞAM   
Gerger Kaymakam’ı İle Keyifli Bir Röportaj
Ramazan Bayramı çerçevesinde Gerger ilçesine yaptığımız ziyaretimizde, Gerger Kaymakamı Alp Eren Yılmaz ile keyifli bir röportaj yaptık. Özellikle Gurbette ki halkımızın merak ettiği birçok soruyu Kaymakam Yılmaz, samimiyetle yanıtladı.

Eklenme tarihi: 29.9.2010 13:47:08


 

Gerger Kaymakam’ı İle Keyifli Bir Röportaj

 

Röportaj: Abdurrahman KURTBEY/ GERGER

 

Ramazan Bayramı çerçevesinde Gerger ilçesine yaptığımız ziyaretimizde, Gerger Kaymakamı Alp Eren Yılmaz ile keyifli bir röportaj yaptık. Özellikle Gurbette ki halkımızın merak ettiği birçok soruyu Kaymakam Yılmaz, samimiyetle yanıtladı.

Sayın Kaymakam’ım Gerger de görev yapmak zor derler, Siz bu zorluğu yaşadınız mı?

Aslında arkadaşlarım ve birçok dostum aynı soruyu bana soruyor. Şunu belirteyim ki Göreve başladığımdan bu yana hiçbir zorlukla karşılaşmadım. Eğer siz bir yerde severek görev yapmak isterseniz. Orda sıkıntı çekmezsiniz?. Öncelikle görevimiz, buradaki memurların rahat bir görev yapmasını elverişli hale getirmektir. Siz eğer bunu başarıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız? Bizde bunu yapmaya çalışıyoruz.

Gersoy-Der - Gerger kaymakamlığı işbirliği ile Gerger ilçesine modern bir lise kazandırıldı. Derneğin katkısı elbette tartışılmaz ama Önceki Kaymakam’ımız Şenol Koca’nın da büyük bir çabası vardı. Sizin böyle bir projeniz var mı?

Elbette olacaktır. Halkımızı ilgilendiren böyle projelerin hayata geçmesi hepimizi sevindirir. Gerger Lisesi gerçekten önemli bir projedir. Tabi ki bizimde böyle projelerde yer almamız gerekir. Biz her zaman Gersoy-Der ile işbirliği halindeyiz. Bu konuda ne yapabiliriz? nasıl katkı sağlarız.?  Şimdilik bir şey söylemiyorum. Ama ilerde mutlaka böyle projelerimiz olacaktır.

Gersoy-Der’in önemli bir projesi var dernek olarak Gerger de bir dershane açmak istiyor. Bu konuda ne gibi katkı sağlamak istiyorsunuz?

Evet, bu konuda dernek ile sürekli bağlantı halindeyiz. Derneğimizin böyle bir projesi tabi ki bizi memnun eder, Dernek ile beraber bir çalışma içindeyiz. Bize düşen görev ne ise onu yapmaya çalışıyoruz. Özellikle ilçemizde eğitim gören gençlerimizin böyle bir projeye ihtiyacı var. Bugün artık dershane olmadan başarılı bir öğrenci yetiştirmek nerdeyse imkânsız Özellikle sınavlarda ki başarı oranı dershaneye endekslenmiştir. Böyle bir projenin hayata geçmesi gençlerimizin başarı oranını yükseltecektir. Bu konuda bize ne görev düşüyorsa katkı sağlamaya hazırız.

SODES kapsamında birçok yerleşim birimimiz yaptığı projeler ile devletten kaynak alıp bu projeleri hayata geçiriyor. Gerger bu kapsamda en az proje üreten ilçe olmuş. Önümüzdeki dönemde projeleriniz olacak mı?

Şu anda elimizde hazırda bekleyen 120 tane projemiz var. Geçen yıl göreve başladığımda benimde dikkatimi çekti en az bu kapsamda proje üreten ilçe olmuşuz. Bu yıl inşallah bunun telafisini gidermek için yoğun çaba sarf edeceğiz. Yalnız bu yıl Sodes’in kapsamı genişledi. Bundan dolayı bu kapsamda alacağımız kaynak biraz düşecek ama öyle sanıyorum ki Gerger’in konumu da göz önüne alınırsa biz bu pastadan hak ettiğimiz dilimi alacağız inşallah. Elimizde ki projelerin çoğu kabul edilecek boyuttadır. Biliyorsunuz bunların belli bir zaman inceleme aşaması vardır. Bu projelerden umutluyum.

Sayın Kaymakam’ım bizde zaman zaman haber yapmaktan bıktık ama bir türlü ihalesi Gerçekleşmedi. Yılan hikâyesine dönen Gerger Hastanesinden bahsediyorum. Bu hastanenin faaliyete geçmesi için daha ne kadar bekleyeceğiz?

Artık yılan hikâyesi sona erdi. Proje yapıldı ihaleye verildi. Ancak ihalede bazı pürüzler çıktı. İhale iptal edildi. Önümüzdeki en kısa zamanda tekrar ihaleye verilecek. Artık bu hastane yapılacak, bundan emin olabilirsiniz.

Geçen ay tillo tarafının 8 tane köy muhtarı sizi hükümet konağının kapısında protesto ettiler. Gerçekten şimdiye kadar belki Gerger tarihinde bir ilke imza attılar. Ne düşünüyorsunuz?

Abdurrahman Bey, Köy muhtarı tabi ki köylülerinin hakkını savunacaktır. Bize gelmişler haklarını talep etmişlerdir. Artık sizde takdir edersiniz ki en ücra yerde yaşayan insanlar bile artık haklarından haberdar olarak yaşıyorlar. Bu muhtarlarımız da demokratik haklarını ortaya koymuşlardır. Bu demokrasinin bir gereğidir. Biz böyle hadiselerden rahatsızlık duymuyoruz. Onlar da bir seçim ile bulundukları yerlere gelmişlerdir. Dolayısı ile halkına hesap vermek durumundadırlar. İnşallah önümüzdeki dönemde Sodes kapsamında birçok köyümüze katkı sağlayacağız. Bu gibi problemlerde ortadan kalkacaktır. Keşke o gün o muhtarlar ile görüşebilme imkânım olsaydı. Ama ertesi gün kendim gittim ziyaret ettim. Sorunu halettik. Eminim ki onlarda bu durumun ortaya çıkmasında memnun değillerdir.

 

Gerger de son zamanlarda Nar önemli bir meyvemiz olarak üreticilerimizin vazgeçilmezi durumuna gelmiştir. Yalnız her geçen yıl çoğalmasına rağmen bir Pazarın olmayışı, Nar üreticisini zor durumda bırakmaktadır. Bu konuda ne yapabiliriz.

Gönümüz dünyasında devletten bişey beklemek biraz abartılı olur. Çünkü devlet her geçen gün elindeki varlıkları özelleştirerek özel sektöre devrediyor. İşadamlarımızın bu konuda devreye  girmesi lazım. İşadamlarımıza özellikle buradan seslenmek istiyorum hangi sektörde olursa olsun bu başarılarını bu topraklara burçlular. Bu konuda Gerger’e katkı yapmalarını rica ediyorum. Narın faydaları ortadadır. Saymakla bitmez. Nar buranın meyvesidir. Nar’ın Anavatanı Gerger’dir. Lütfen bu konuda bize katkı sağlasınlar. Bizimle irtibata geçsinler. Her türlü katkıyı verelim. Yeter ki burada nar ile ilgili bir projeleri olsun.

Sayın kaymakam’ım Son olarak özellikle gurbette ki Gergerlilere göndermek istediğiniz mesajınız var mı?

Gurbetteki Gergerliler emin olsunlar ki vatanları emin ellerdedir. Tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler ile beraber ilçemizin kalkınmasında ne gibi katkımız olursa onu sergileyeceğimizden şüpheleri olmasın. Hepsine saygı ve sevgilerimi yolluyorum. Teşekkür ederim.

Not: Bu Röportaj da bize katkı sağlayan Gazeteci Arkadaşlarım Ahmet Yılmaz ve Yusuf Karayılan’a Teşekkür ederim. Abdurrahman KURTBEY


VİDEO 1. BÖLÜM

Gerger Kaymakamı ile Özel Röportaj from GERGER HABER MERKEZİ on Vimeo.

VİDEO 2. BÖLÜM

Gerger Kaymakamı ile Özel Röportaj 2.Bölüm from GERGER HABER MERKEZİ on Vimeo.


Bu haber Yönetim tarafından eklendi ve 3064 kere okundu.
 
Tavsiye Et   Yorum yaz   Yazdır  World'e kaydet Paylaş
 
 
henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!
 
DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  19 Mayıs’ı Buruk Kutluyoruz   Tokay’dan Master Class Eğitim
  Duranay’a Hayırlı Olsun Ziyar   Her anne bir öğretmendir
  Grup Ravza dan Ses Getirecek Klip   Ersan Aslan Kutlu’yu Ziyaret
  Türkiye Finaline Katılacaklar   Temizlik Ekipleri Teyakkuzda
  Engelliler Doyasıya Eğlendi   Patron Millet İşçi Biziz
  Yaşam Gibi Deneyimler Forumu   Yılın En Pozitif Kültür Adamı
 
 

     
   
 
Yusuf DÜNDAR
Sesleniş
Seçimlerden AK Parti Zafe
Bilal KARADAĞ
Yeni Ufuklar
Adıyaman Bunu Hak Etmiyor
Fahrettin ÇELİK
Mercek
Öyle yağma yoook
Kerim BAYDAK
Esintiler
Çok Kırıcı Olmaya Başladı
Baykan SARIKAYA
Mertçe
UCUBE RESSAM
Zeynep Genç Alpdoğan

Yerel Basına Omuz Atın Ha
Mehmet ARSLAN

HANGİ PARTİ NE KADAR OY A
Mehmet ÇİL

Başkan Kutlu Bu Soruları
Levent BOZAT

Ev Sahibi Olmak Çok Zor
Yaşar BAYRAM

Spor Yapmak Önemlidir
mağdur
Bakış Açısı
Bir Ülke Düşünün
 
     
   
 
Mahmut AYİK
.........
ZALİMLER VE ZULÜMLER
Celal TOPKAN
ctopkan@hotmail.com
AKPnin 8 Yıllık İktidar B
Mustafa GÖKTAŞ
Çetkoder
Yediğimiz içtiğimiz sıkı
Tarık Sezai KARATEPE
...
ve adayım
 
     
 

   
 
Camilerle İlgili Ayet Ve
İmamlara Fazla Mesai Müjd
Besni MYO da Öğrenci Kavg
BDP Kürt Meselesinin Nere
Aydın ve Adıyaman
Büyükaslanı Halka Sordula
Miting mi Tahrik mi
Başbakan Sahabeye Olmaz D
Sağlık Sen Camiası Yenide
Kürtçe Bilen Doktora İlgi
ÇELİKHAN’DA EYLEM VAR
Tedaş Tahsilat Şehir Merk
Nemrut Tamam Sırada Ne Va
Tekelcilere Son Darbe Sen
Dişkaya Aday Adayı mı
 
     
 
     
 

ANKET

 
 

 
     
 

FOTO GALERİ

 
 
. ...
 
     
     
     
     
     

Tüm hakları www.adiyaman-haber.com (c)a aittir.İnternet sitemizdeki yazı,resim,video ve haberler kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.


web tasarım I haber sitesi I logo tasarım

 

www.adiyaman-haber.com
e-mail: adiyaman-haber@adiyaman-haber.com
e-mail: adiyaman-haber@hotmail.com
e-mail: haber@adiyaman-haber.com
e-mail:
reklam@adiyaman-haber.com

Sahibi
M.Sedat YENİGÜN 0506-491-59-03

Yönetim
Genel yayın Yönetmeni: Yusuf Dündar

Editör: M.Sedat YENİGÜN 0506-491-59-03